poniedziałek, 26 września 2016

rodzinna Czarna Woda


Pojechaliśmy na zawody do Czarnej Wody skuszeni plakatem tajemniczych zawodów "Biegaton". W sumie niewiele z niego wynikało. Była data zawodów i co mnie zainteresowało - info o biegach dla dzieci. Reklamowano też jakiś bliżej nieokreślony bieg główny. Na miejscu spotkaliśmy innych BBL-owców z Czerska, którzy jak się okazało zdominowali czarnowodzką imprezę. Przez chwilę się zastanawiałem kto był MVP zawodów. Rodzina Szczukowskich zwyciężyła we wszystkich swoich kategoriach - Celestyna w biegu głównym kobiet, synowie Piotr i Szymon w swoich kategoriach,Piotr też biegu głównym. Ale dobry występ zaliczyła też Oliwia Magulska wygrywając z dużą przewagą swój bieg, a w biegu głównym w rywalizacji z dorosłymi zajęła drugie miejsce. Jednak prawdziwym zwycięzcą zawodów byli wszyscy uczestnicy. Nie widziałem jeszcze tak rodzinnej rywalizacji. Obok dzieci było mnóstwo rodziców, wszyscy zainteresowani. W biegu sztafetowym, w którym biegał jeden dorosły i dwójka dzieci wystartowało kilkanaście zespołów. Mamy i ojcowie ścigali się razem z dziećmi, uczestniczyliśmy w prawdziwym święcie sportu!


3 komentarze:

 1. Witam, bardzo nam było miło gościć zawodników z Czerska na naszym Biegatonie. Była to druga edycja ( i z pewnością nie ostatnia) imprezy organizowanej przez Przedszkole Publiczne w Czarnej Wodzie. Dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta jest to prawdziwe święto sportu, rodzinna impreza przygotowana i przeprowadzona przez rodziców przedszkolaków. Zapraszamy Was również w przyszłym roku, już zaczynamy ćwiczyć, żeby dorównać Wam kroku:-)
  Pozdrowienia dla profesora Literskiego
  Kinga Giermaniuk, rodzic przedszkolaka Z CzW, absolwentka LO Czersk

  OdpowiedzUsuń
 2. hejka !!!
  chcialbym dodac ze w sztafecie wygrala rodzina literskich z udzialem goscia specjalnego (oliwia magulska) pozdrawiam uczestnik

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za pozdrowienia :)
  Dzieci łatwo namówić do biegania, z dorosłymi jest odwrotnie, Wam udało się to i to.
  Zapraszamy na otwarte treningi grupy Biegam Bo Lubię w piątki o 17 na stadionie w Czersku.

  OdpowiedzUsuń